Navigácia

Obsah

Remeselná dielňa v Spišskom Hrhove

Typ: ostatné

Teší sa veľkému záujmu návštevníkov.Vznikla v roku 1998 s pomocou obecného úradu a výrobcov tradičných slovenských ľudových píšťal, ku ktorým sa postupne pridali a dodnes pridávajú ďalší ľudoví remeselníci, ktorých zámerom je konzervácia a propagácia slovenských ľudových remesiel a ľudovej umeleckej výroby. Hlavnou náplňou činnosti je okrem produkcie ľudovoumeleckých predmetov aj predvádzanie ich tradičnej výroby spojené s informáciami o výrobkoch a výrobných postupoch, ako aj histórii a súčasnosti toho ktorého remesla.

Sídlo Remeselnej dielne je v centre obce, kde sa stretávajú nielen jej aktívni remeselníci, ale aj občania a samozrejme turisti a návštevníci, ktorí majú záujem o ľudové remeslá ako drevorezba, výroba umeleckých predmetov z kože, skla, textílií, hračiek, kresba, maľba a ďalšie. Na požiadanie členovia dielne dokážu pre návštevníkov pripraviť pútavé programy s predvádzaním výroby a prezentáciou pôvodnej kultúry.

Počas letných mesiacov je činnosť dielne  prenesená do objektu Spišského Hradu, kde sa remeselníci striedajú pri prezentáciách svojich činností pre turistov.

Obnove remesiel a tradičnej ľudovej výroby sa v obci venuje od r. 1998 MVO Spiš – združenie pre obnovu a rozvoj regiónu.


Vytvorené: 9. 3. 2019
Posledná aktualizácia: 9. 3. 2019 1:58
Autor: